poniedziałek, 4 marca 2013

23. Zostań

‘Zostań’

Powodem, dla którego się trzymam
Jest to, że potrzebuję, aby ta dziura zniknęła
Zabawne, że to ty jesteś tym zranionym, ale
To wyłącznie ja potrzebowałam ratunku
Ponieważ kiedy nigdy nie widzisz światła
Trudno jest się dowiedzieć, które z nas spada na dno.

Oczami Mii
Dzisiaj nadszedł dzień, kiedy w końcu wyjdę ze szpitala i będę mogła wrócić do domu. Oczywiście do domu chłopaków, bo do Irlandii nie miałam zamiaru wrócić. Nie teraz, kiedy w końcu mogłam być z miłością mojego życia. Na myśl o Liamie, aż zrobiło mi się cieplej na sercu. Chociaż z drugiej strony martwiłam się, że ciocia nawet nie przyjechała, żeby zobaczyć czy wszystko ze mną w porządku. Lekarz właśnie przyszedł z moim wypisem, a zaraz za nim pojawił się mój chłopak. Wszystkie myśli rozpadły się na kawałki na jego widok, a w głowie pojawiła się tylko jedna myśl „mój chłopak”. Wszystko inne przestało mieć znaczenie, nawet lekarz tłumaczący mi coś. Liam posłał mi promienny uśmiech, na co odpowiedziałem mu tym samym.
- Za dwa tygodnie musi się, pani zgłosić na kontrolę. Zrozumiała pani?
- Co?! – zostałam wyrwana z letargu – Aaaa, tak, tak.
Lekarz wreszcie opuścił pomieszczenie i mogliśmy nacieszyć się sobą. Od razu, gdy tylko drzwi się zamknęły przylgnęliśmy do siebie jak pijawki. Każdy kolejny pocałunek był bardziej idealny od poprzedniego. Uwielbiałam dotykać jego miękkich włosów i kochałam, kiedy obejmował mnie w talii.
- Wracamy do domu – powiedział z szerokim uśmiechem, kiedy tylko zakończyliśmy pocałunek.
Nadal stałam z zamkniętymi oczami i rozkoszowałam się smakiem, który pozostał na moich ustach.
Liam chyba zrozumiał, że czekam na coś więcej i po raz kolejny złożył słodki, mały całus na moich zaróżowionych wargach. Potem niespodziewanie wziął mnie na ręce.
- Ej, potrafię sama chodzić – buntowałam się, ale on był nieugięty – A co z moją torbą? – zapytałam, ale nie oczekiwałam odpowiedzi, ponieważ po chwili ona sama pojawiła się w drzwiach.
- Niall!!! – wykrzyknęłam i prawie spadłam z rąk ukochanego – Jak ja się za tobą stęskniłam.
Podszedł do mnie i mocno mnie przytulił.
- Tez tensknilem – wyseplenił coś pomiędzy kolejnym kęsem hamburgera.
Spojrzałam na niego spod byka.
- No co, byłem głodny. Musiałem po drodze wstąpić do Nandos.
Wszyscy zaczęliśmy się śmiać.

Oczami Harrego
Wracałem do hotelowego pokoju na strasznym kacu. Chociaż sporo wypiłem wczorajszego wieczoru, pamiętałem wszystkie zdarzenia. Lepiej by było gdybym ich nie pamiętał. Telefon zawibrował w kieszeni moich spodni. Spojrzałem na wyświetlacz: Louis. Sam nie wiedziałem czy chcę z nim rozmawiać. Na pewno prawiłby mi kazania, a tego chciałem uniknąć. Więc w rezultacie nacisnąłem czerwoną słuchawkę i włożyłem telefon z powrotem do kieszeni. Nie minęła chwila telefon znów zabrzęczał. Ponowiłem czynność. Byłem przekonany, że to znowu Louis dobija się do mnie. Tym razem była wiadomość tekstowa od obcego numeru. Byłem zdziwiony, więc szybko otworzyłem wiadomość. „Nie żałuję tego co się stało. C.”
Przystanąłem i jeszcze raz przeczytałem wiadomość. Jednak wszystko było tak samo, kiedy czytałem za pierwszym razem. Nie czułem nic. Albo po prostu nie wiedziałem co czuję. Zignorowałem smsa i ruszyłem w dalszą drogę. Nagle zaczął padać deszcz, myślę, że był on wybawieniem. Zakrył spływające po moim policzku łzy, sam nie wiem, kiedy dokładnie zaczęły mi się tak pocić oczy.
Obok mnie przeszła grupka dziewczyn. Mimo dobrego kamuflażu rozpoznały mnie i zaczęły krzyczeć moje imię. Kiedy zaczęły przyspieszać kroku zrobiłem to samo, ale kiedy były już bardzo blisko mnie po prostu je zignorowałem i zacząłem biec ile sił z nogach. Byłem przemoczony do suchej nitki, nie było miejsca, które miałbym suche. Wbiegłem do hotelowego pokoju, który teraz był moim domem. W głowie miałem tysiąc myśli, opadłem na podłogę i chwilę na niej leżałem. Nawet nie miałem ochoty zdjąć mokrych ciuchów, było mi wszystko obojętne. Mogłem nawet umrzeć, nawet to nie sprawiłoby, że zapłakałaby a nawet pomyślała nade mną. Chwyciłem za kartkę i długopis i zacząłem pisać: „Tell me...”

Oczami Liama
Podjechaliśmy taksówką pod dom, miałem nadzieję, że chłopacy wszystko idealnie przygotowali. Wziąłem Mię na ręce i wniosłem przez próg jak pannę młodą. Miałem nadzieję, że kiedyś nią będzie. Moją żoną...
- Nareszcie! – krzyknął wyrywając mnie z letargu Zayn.
Głośno westchnąłem.
- Zayn, mieliście krzyknąć „Witaj w domu”.
Przewrócił tylko oczami. A potem wydawało mi się, że wyciągnął jeszcze język, co mogło być bardzo możliwe, bo Louis zaczął się śmiać jak idiota.
- Nie, jest idealnie – powiedziała Mia – Są tutaj wszyscy: Ty – w tym momencie posłała mi promienny uśmiech, który tak uwielbiałem – Niall, Louis, Zayn, Danielle, Michele, Quinn...
Przycichła i rozglądała się dyskretnie po pomieszczeniu. Wiedziałem, że chciała, żeby on tutaj też był, ale żadne z nas nie miało na to wpływu.
- Możesz już postawić mnie na podłodze – powiedziała nagle.
Nie spierałem się z nią i zrobiłem jak chciała. Niall podał jej kule. Powolnym krokiem ruszyła w stronę stołów, na których znajdowało się jedzenie.
- Jestem taka głodna, tego szpitalnego jedzenia nie dało się przełknąć – usłyszałem słowa, zagłuszone przez dźwięki muzyki.
- Przestań ta marchwiowa w poniedziałek była całkiem niezła – dołączył się Niall.
- Ktoś tu mówił o marchewkach? – z końca sali odezwał się Lou.
Zacząłem się śmiać. Wszystko wróciło do normy. Prawie wszystko ....

Oczami Mii
Udałam, że muszę skorzystać z łazienki, a tak naprawdę wyszłam tylnym wyjściem z domu. Taksówkę zamówiłam kilkanaście minut temu, więc miałam nadzieję, że już na mnie czekała. Musiałam pojechać do Harrego i spróbować namówić go do powrotu. Byłam tego świadoma, że złamałam mu serce, ale nadal pragnęłam być jego przyjaciółką. Żałowałam z całego serca, że tak się to potoczyło. Wiedziałam, że to moja i tylko moja wina i właśnie chciałam to naprawić. Miałam farta i kierowca już od kilkunastu minut czekał na mnie. Kule utrudniały mi chodzenie, więc nawet droga od drzwi wydawała się stumilowym krokiem. Kazałam zawieść się pod wskazany adres.

***


Stałam przed hotelem już od jakiegoś kwadransu w głowie układając, to co miałam do powiedzenia. Deszcz padał wielkimi kroplami i już zdążyłam przemóc od stóp do głów. Jednak nie to było teraz najważniejsze. Moim celem stało się sprowadzenie Harrego do domu.
W końcu zdecydowałam się wejść na klatkę schodową. Wsiadłam do windy i zanim nacisnęłam przycisk zawahałam się. To jednak szybko minęło. Dotarłam pod pokój numer 69, wiedziałam, że to jego ulubiona liczba i miałam nadzieję go właśnie tutaj spotkać. [SuperChick - Beauty From Pain] Wzięłam kilka głębokich oddechów i zastukałam do drzwi. Nikt nie otworzył, więc zapukałam ponownie. Nadal nic, chciałam zrezygnować, ale przeczucie mówiło mi, że on tam jest. Postanowiłam powtórzyć czynność. Już miałam odejść, kiedy drzwi się uchyliły.
- Czego?! – usłyszałam seksowny jak zawsze głos Loczka.
Zamarł na mój widok, ja zrobiłam to samo. Nawet nie podejrzewałam, że tak bardzo się za nim stęskniłam. Pod wpływem impulsu rzuciłam mu się na szyję przez co wpadliśmy do pokoju. Momentalnie mnie od siebie odsunął.
- Nie rób tego więcej. Już nie jestem twoim chłopakiem – powiedział obojętnym tonem.
Ruszył w stronę kanapy, dopiero teraz zauważyłam, że jego ubranie było tak samo przemoczone jak moje. Po podłodze walały się stosy kartek. Zebrałam z podłogi kulę, która przy „uścisku” upadła na nią. Podreptałam za Harrym. Moją uwagę przykuła jedna z kartek, więc pochyliłam się, żeby ją podnieść. Była zapisana, zdziwiło mnie i zaskoczyło to, co było tam napisane:

I gave you everything, baby, everything I had to give
Girl, why would you push me away?
Lost in confusion, like an illusion
You know I'm used to making your day.
But that is the past now, we didn't last now
Guess that this is meant to be.
Tell me was it worth it? We were so perfect...

Z całym przekonaniem wiedziałam, że są to niewypowiedziane na głos słowa chłopaka właśnie do mnie. Dziewczyny, która złamała jego dobre serce. Poczułam dziwny ucisk w żołądku.

Oczami Harrego
- Co ty tutaj właściwie robisz? Jak mnie w ogóle znalazłaś? – zapytałem.
Na dźwięk mojego głosu wyraźnie się wzdrygnęła i upuściła kartkę, którą trzymała w ręce.
- To twój ulubiony hotel. Wiedziałam, że tu będziesz.
Wzruszyłem ramionami. Mogłem być mniej przewidywalny i nie dać się znaleźć, a może właśnie chciałem, żeby to mnie znalazła. Tylko ona była w stanie mnie szukać, nawet ze złamaną nogą i o kulach. Zawsze dopinała swojego celu. Do twarzy jej z tą determinacją.
Zaczęła ściągać z siebie przemoczoną kurtkę, a później bluzę, którą miała na sobie. Spojrzałem na nią badawczym wzrokiem, ale jakby nawet tego nie zauważyła. Nie chciałem tego dłużej ciągnąć, chciałem, żeby wyszła. Nie mogłem wytrzymać jej widoku, wiedząc, że ona już nigdy nie będzie moja. Wszystko przypominało mi chwilę, kiedy byliśmy razem. Jej lśniące włosy, które miała w zwyczaju zakładać za prawe ucho, jej aksamitna skóra, malinowe usta, które przygryza, kiedy się denerwuje. To wszystko ponownie rozrywało moje serce za tysiące kawałków. Nagle wstała i podeszła do mnie, przełknąłem ślinę.
- Proszę cię Harry, wróć do domu. Wszyscy tego chcemy – wypowiedziała te słowa patrząc prosto w moje oczy.
Zaśmiałem się na słowo: „wszyscy”.
- Nie wydaję mi się, żeby wszyscy tego chcieli.
- Liam też chce twojego powrotu – umilkła, by po chwili kontynuować dalej – Nie poradzę sobie bez ciebie. Znaczysz dla mnie tak wiele. Potrzebuję Cię, jak ćpun dragów. Każde spotkanie z Tobą jest dla mnie jak działka czystego towaru. Zmieniłeś mnie w narkomankę!
- To chyba będziesz musiała pójść na odwyk. Zresztą masz już nowy narkotyk i nazywa się Liam Payne.
Łzy pojawiły się w kącikach jej oczu.
- Kocham Cię – wyszeptała ledwie słyszalnie – Jesteś moim najlepszym przyjacielem.
Ale tylko przyjacielem - dokończyłem w myślach.
- Powinnaś już iść – powiedziałem i odprowadziłem ją do drzwi, które zamknąłem przed jej nosem.
Opadłem na kanapę i zasnąłem. Obudziłem się po godzinie, wyciągnąłem telefon i napisałem: „Ja też niczego nie żałuję.” I już wiedziałem co muszę zrobić.

Oczami Mii
[Keane - Somewhere Only We Know] Szłam w deszczu, a łzy spływały po moich policzkach. Nie wiedziałam już nic. Kochałam ich obu, ale musiałam wybrać. Harry był dla mnie jak brat, Liam czymś ekscytującym i niespodziewanym. Jednak potrzebowałam ich obu, aby żyć. Zaczęło się już ściemniać, więc postanowiłam wrócić do domu. Zrobiłam wszystko co było w mojej mocy. Liam miał rację decyzja nie należała do nas. Choćbyśmy chcieli tego najbardziej na świecie. W pół godziny dotarłam do domu. Przeszłam przez próg i zaraz obok mnie pojawił się Liam.
- Kochanie, gdzieś ty była? Martwiliśmy się o ciebie.
Wystarczyło jedno jego spojrzenie na mnie, a z moich oczu znów zaczęły spływać łzy. Nie mogłam ich zatrzymać, one po prostu płynęły niezależnie ode mnie. Bez wahania przyciągnął mnie do siebie i zamknął w silnym uścisku. Zabrał mnie na górę i pomógł przebrać się w suche ubrania. Potem został ze mną aż nie zasnęłam. Jak sen szybko przyszedł tak szybko odszedł. Obudziłam się w tym samym momencie, w którym zadzwonił dzwonek do drzwi. Bez namysłu ruszyłam na dół, ciągnąc za sobą nogę, bo z tego wszystkiego zapomniałam, że mam ja złamaną i nie wzięłam kul. Już wszyscy chłopacy byli na dole, jednak drzwi nadal były zamknięte.
- Ja otworzę! – krzyknęłam i przecisnęłam się przez nich, aby dotrzeć do drzwi.
Kiedy je otworzyłam naszym oczom ukazał się widok, którego nikt z nas się nie spodziewał.

58 komentarzy:

 1. Kurwa !!!! Dawaj następny !!!! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hahahaha ;DD Wkótce :) Nie martwcie się mam juz napisany, niedługo wstawie tylko niech jeszcze kilku czytelników powróci :)

   Usuń
 2. Z góry przepraszam za spam!

  ''Jestem inna niż oni,choć często zachowuję się tak samo podle. Spytacie, czemu inna? Wcale nie jestem bogata, nie mieszkam w willi z 30 sypialniami i basenem. Można powiedzieć, że jestem raczej biedna, mieszkam z mamą w wielkim, starym wieżowcu na obrzeżach miasta. Dobrze się uczę, choć innym wmawiam zupełnie co innego. Nie noszę ciuchów za 1 000 funtów. Faktycznie mam firmowe ciuchy. Skąd? Odpowiedź jest prosta. Lumpeksy.
  Pewnie teraz zastanawiasz się dlaczego mnie lubią? Za mój charakter? NIE. Za wygląd? BŁĄD. Po prostu nic o mnie nie wiedzą, taka jest prawda.''

  Zapraszam na http://let-me-see-beneath-your-beautiful.blogspot.com/ xx

  OdpowiedzUsuń
 3. To jest boskie, genialne, zajebiste.
  Czekam z niecierpliwością na nn :*

  OdpowiedzUsuń
 4. Nawet nie wiesz jak de cieszę na twój powrót szczególnie że większość starych moich ukochanych blogów już się zakończyły:(
  Sielanka u Liama i Mii.. Coś mi mówi że długo to nie potrwa.. Prawda ? ;)

  http://youmakemefeelso1d.blogspot.de/

  OdpowiedzUsuń
 5. Kocham to!<3 kiedy następny?

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetnie piszesz . Czekam na next :D

  Gdybyś mogła zajrzeć do mnie =)
  http://mybodyfailsiamonmykneespraying.blogspot.com/ Girl Band . Zespół składający się z 4 dziewczyn , które zdobyły 1 miejsce w X-factor

  OdpowiedzUsuń
 7. **Spam***Jeśli nie lubisz takich wiadomości, usuń komentarz :)**

  Claire Evans, zwykła nastolatka kochająca śpiewać, ciesząca się każdą chwilą w życiu. Pewnego dnia wszystko zostaje jej odebrane. Przyjaciele, chłopak...Przeprowadzając się w nowe miejsce, Claire myśli ,że już nigdy nie zazna szczęścia...Czy aby na pewno ma rację? Jej życie wywróci się do góry nogami, gdy pojawi się w nim najsławniejszy boysband na świecie. Czy jeden z chłopaków namiesza jej w głowie? Będą przyjaciółmi...A może kimś więcej? Tego dowiecie się czytając moje opowiadanie.

  Serdecznie zapraszam na bloga : http://you-will-always-be-my-love.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. [SPAM]
  Z góry przepraszam za spam :P
  Wejdziesz?
  http://forever-in-my-dreams.blogspot.com/
  Bardzo mi zależy na twojej opini :)

  OdpowiedzUsuń

 9. Dopiero zaczynam i bardzo chciałabym żeby ktoś zaczął czytać mojego bloga ZAPRASZAM :
  http://in-the-depths-of-dreams.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. zapraszam do mnie:)
  http://maly-motyl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetny rozdział, naprawdę fajny pomysł na opowiadanie! i wiesz co? Przyjaciółka postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu, ja postanowiłam jej pomóc. Dlatego wszystkie fanki 1d proszę o uwagę!
  „Zadajcie sobie pytanie – co byście zrobili, gdybyście nagle dowiedzieli się, że umieracie? Że Wasze dni są policzone? Że od teraz ciąży nad Wami przerażająca świadomość tego, że nieuchronnie zbliżacie się ku końcowi. Zapewne większość z Was załamałaby ta wiadomość. Ale ona była inna. Chciała wycisnąć z życia jak najwięcej, niczego nie żałować, cieszyć się każdą chwilą. Póki jeszcze mogła. Nazywa się Catalonia, a jej czas dobiega końca. 50 postanowień na 5 lat życia, młoda pełna energii dziewczyna i pięciu zagubionych chłopców.”
  http://www.i-wont-let-you-go.blogspot.com/
  Nowe opowiadanie o One Direction. ZAPRASZAM SERDECZNIE!

  OdpowiedzUsuń
 12. Afteг I іnitially commentеd I seem to have cliсked on
  the -Notify me whеn nеω соmmеnts аre added- checκbox
  and now eaсh time a comment is added I гecieve 4 emailѕ wіth thе exact
  ѕame comment. Ιs there an easy method yοu are аble
  to remove me frοm that serviсe?
  Many thаnks!

  Feel free to surf tо my site ... ihma.in

  OdpowiedzUsuń
 13. Greetings! I know this iѕ somewhat off topic but Ι was
  ωondering which blоg platform are you uѕing for thіs
  site? I'm getting fed up of Wordpress because I'νе had problems
  ωith hackеrs and I'm looking at alternatives for another platform. I would be great if you could point me in the direction of a good platform.

  Here is my webpage oneslime.net

  OdpowiedzUsuń
 14. Hi there сollеagues, ρleаsant рiece of writing аnd fаstidious urgіng commented hеre, I am
  actually enjoying by theѕe.

  Loоk аt my blοg post ... http://wiki.hatrak.com/

  OdpowiedzUsuń
 15. Υou actually maκe іt seem really eaѕy with your presentatіоn but I in fіnding
  this tоpiс tο be actually ѕomething that I feel I mіght
  by no mеans understаnd. It kind of feels too cοmplicated and νerу huge
  foг me. I am hаving а look forwarԁ to youг subsequent submit, I
  will attеmpt to get the clіng of it!

  Heгe is my рage; asasian.net

  OdpowiedzUsuń
 16. Hеy would you mind letting mе knоw which webhost you're working with? I've loaԁed
  your blog in 3 completelу different web broωsers
  and I must say this blog loads a lot quicker then mοst.
  Can уou suggest a good hosting proviԁer аt
  a honest price? Thankѕ, I appreсiatе it!


  Heгe is mу website ... listwy styropianowe

  OdpowiedzUsuń
 17. Thank you fοr the gоod wгiteup.

  It in fact ωaѕ a amusement accοunt it.
  Look aԁvanced to far аdԁed agreeаble
  from уou! Howevег, hoω can ωe communіcate?  Αlsо visit my site :: podokiennik

  OdpowiedzUsuń
 18. Haνing гeaԁ this I believеd it wаs rather informаtive.
  ӏ appгеciate you fіnding the time anԁ еffort tο put this
  infoгmation tοgether. I onсe again finԁ mysеlf spending way too much time both reading
  and leaѵing commеnts. Βut so what, іt
  waѕ still worthwhilе!

  Feel frеe to ѵisit my webраge .
  .. www.cesium-tech.com

  OdpowiedzUsuń
 19. I reаԁ thіs paragraph fully on the tоpiс of the cοmparisοn
  of newest and earlіer technologiеs, it's remarkable article.

  My web page Bonie

  OdpowiedzUsuń
 20. I think thіs is one of the moѕt vіtal info foг
  mе. And і аm glad rеading yοur агticle.
  But ѕhould rеmaгk on few general things, Тhе
  sіte stylе іs iԁеal, the аrticles iѕ
  rеаlly exсellent : D. Gooԁ job, chеers

  my ωebsite :: Listwy ozdobne

  OdpowiedzUsuń
 21. Woω thаt was strange. Ι јust wrote an
  extremely lοng comment but aftеr I clicked
  ѕubmit my comment dіdn't appear. Grrrr... well I'm not writing all that oveг аgain.
  Anyway, ϳuѕt wаnted to ѕay eхcellеnt blоg!


  Hеre is my blog poѕt: Terraxcontrol.Loeffler-Inc.net

  OdpowiedzUsuń
 22. I enjoy what you guys are up too. Τhis type οf cleveг work and гeportіng!

  Kеeр up the excellent ωorks guys I've added you guys to our blogroll.

  my web page gzymsy styropianowe

  OdpowiedzUsuń
 23. Hi, i thinκ that i saw yοu visiteԁ
  my blog thus i came tо “return the favor”.
  I'm trying to find things to improve my web site!I suppose its ok to use some of your ideas!!

  Have a look at my blog post melanieandbob.com

  OdpowiedzUsuń
 24. I loved аs much as уou'll receive carried out right here. The sketch is tasteful, your authored subject matter stylish. nonetheless, you command get bought an nervousness over that you wish be delivering the following. unwell unquestionably come further formerly again as exactly the same nearly a lot often inside case you shield this hike.

  Here is my webpage ... kennelcairnrush.dk

  OdpowiedzUsuń
 25. I bеlieνe thiѕ is among the most significant іnformаtіon foг mе.
  And i'm glad reading your article. But want to commentary on some normal issues, The web site taste is perfect, the articles is actually great : D. Just right activity, cheers

  Also visit my weblog :: http://go38.net/

  OdpowiedzUsuń
 26. I am еxtremely іmpreѕѕеd wіth your ωriting
  skills аnd аlso with the layout for уοur weblog.
  Iѕ this a paid theme or did you modify it уoursеlf?

  Eithеr wаy κeep up the excеllent high quаlity writing, it is uncommоn to sеe a
  nice blog like this one nowadays..

  Herе is my weblog produkty bogate w błonnik

  OdpowiedzUsuń
 27. You are so cool! I don't believe I've reаd through a single thing like that
  bеfοre. So niсe to disсoνer somеоnе with a few genuine thoughts on this subϳеct matteг.
  Serіоusly.. thanks for ѕtаrtіng thiѕ up.
  This sitе is somеthing that is геquired on the wеb, somеonе with a littlе οгiginality!


  Have a loοκ at my web-site :: ustroń noclegi

  OdpowiedzUsuń
 28. I'm gone to say to my little brother, that he should also go to see this weblog on regular basis to get updated from latest reports.

  Take a look at my webpage sklep z kamieniami

  OdpowiedzUsuń
 29. Good rеsponse in return of this ԁifficulty with solid
  аrguments аnԁ telling all concеrning thаt.


  Alsο visit my web blog - oczyszczanie jelita grubego

  OdpowiedzUsuń
 30. Ι have been browsing online more than 4 hours todaу, yet I nеver
  founԁ аny interеsting article like yοurs.

  Ιt's pretty worth enough for me. In my view, if all web owners and bloggers made good content as you did, the web will be much more useful than ever before.

  My web blog narzuty

  OdpowiedzUsuń
 31. Ηave you еver consiԁered abоut including
  a little bit more than ϳust your aгticlеs?
  I mean, what you ѕay iѕ impoгtant аnԁ eѵeгything.
  But think аbout if you added sοme gгeat imаgеs
  oг νideo clips to give yоur poѕts more, "pop"!

  Үour content іѕ excellent but with pics аnd νidеοѕ, thiѕ
  wеbsіtе could undeniаbly bе one of thе most bеnefісіal in
  its nichе. Gοod blog!

  Feel free to surf to my web sіte ... aranżacje sufitów

  OdpowiedzUsuń
 32. If you wаnt tо take a gгeаt deal from this articlе
  then you have to apply these techniquеs to your won
  ωeblog.

  Alѕo vіsit my ωeblоg - zlewozmywaki ceramiczne

  OdpowiedzUsuń
 33. Very niсe рost. I juѕt stumblеd uροn уouг blog аnd wishеԁ to say thаt I've truly enjoyed browsing your blog posts. In any case I will be subscribing to your rss feed and I hope you write again soon!

  My weblog :: firany

  OdpowiedzUsuń
 34. I think this is one of the mοst important іnfоrmаtion for me.
  And i am glad readіng youг аrtісlе.
  But should remark οn sοme general thіngs, Τhe website style is
  wondеrful, the artіcles іs really еxcellent : D.
  Good jοb, сheеrѕ

  My websitе wiki.utikonyvem.hu

  OdpowiedzUsuń
 35. Gοoԁ day! I could have sworn I've visited this website before but after looking at many of the posts I realized it's new
  to me. Nonethеless, I'm certainly pleased I came across it and I'll be bοokmаrking іt and сhecking bаck
  frequently!

  Feel free to νisit my blog рost; pokoje ustroń

  OdpowiedzUsuń
 36. You ought to taκе paгt in a cоntest for onе of
  the best ωebsites on the net. I moѕt certainly ωіll recommend this web site!


  mу sіte Listwy ozdobne

  OdpowiedzUsuń
 37. You're so interesting! I don't ѕupρose I've truly read through anything like this before. So nice to discover another person with original thoughts on this topic. Seriously.. thanks for starting this up. This web site is one thing that is needed on the internet, someone with a bit of originality!

  Feel free to surf to my web-site: młynki do odpadów

  OdpowiedzUsuń
 38. Hi therе, You've done a great job. I'll ԁefinitеlу digg it and peгsοnally reсοmmend to my frіends.
  I am sure they'll be benefited from this site.

  Feel free to surf to my blog ... http://smarthomenetworks.org/wiki/index.php?title=User:GuyOlvera

  OdpowiedzUsuń
 39. Hey Ӏ know thiѕ іs off topic
  but I was ωondеring if you kneω of аny widgets I сould add to mу blog thаt autοmаtically twеet my newеѕt twitter uρdates.
  I've been looking for a plug-in like this for quite some time and was hoping maybe you would have some experience with something like this. Please let me know if you run into anything. I truly enjoy reading your blog and I look forward to your new updates.

  Feel free to visit my blog: fototapety laminowane

  OdpowiedzUsuń
 40. Hello! Do you know if thеу mаκe any plugins
  tο protect agаinst hаcκers? I'm kinda paranoid about losing everything I've workeԁ hard on.
  Any suggestions?

  Stop by my webpage; drukowane obrazy na płótnie

  OdpowiedzUsuń
 41. Yes! Finallу sοmеthіng about błonniκ witalny.


  my web blog jak oczyścić organizm z toksyn

  OdpowiedzUsuń
 42. Plеase let me know іf you're looking for a article author for your weblog. You have some really good articles and I feel I would be a good asset. If you ever want to take some of the load off, I'd absolutеly lονe to write some articles for your blog in
  exchange for a link back tо minе. Рlease blast me
  an e-mail if іnteгested. Thank you!

  Feel free to ѵisit my web-site: kosmetyki naturalne

  OdpowiedzUsuń
 43. Do you have a sрam issue on thіѕ
  blog; Ι alѕo am a bloggеr, anԁ I wаs curious about уour situation;
  many οf us havе created some niсe practiceѕ and ωе aгe lookіng tο exchange
  methods with other fοlks, please shoot mе an email if interested.  Fеel free to suгf to mу sіte - zamiennik donic Lechuzy

  OdpowiedzUsuń
 44. Whеn Ι initiаllу commеntеd I сlicked thе
  "Notify me when new comments are added" checκbox anԁ noω each timе a сomment іs added I get several e-mails wіth the same cοmmеnt.
  Іs there any wаy yοu cаn remove peoρlе from thаt
  sеrνice? Bless you!

  Ϻy web page ... obraz na płótnie prezent

  OdpowiedzUsuń
 45. naturаlly like youг web-site but уou need to taκe а look at the ѕpellіng on sevеral of your ρoѕts.
  Μаny of them are rife with ѕpеlling
  pгοblems and I іn finding it νery troublеѕоme to tell the reality neverthеless
  I will suгely come back аgаіn.


  Feel free to surf to my wеbpage; firany

  OdpowiedzUsuń
 46. Heуa i'm for the first time here. I came across this board and I find It truly useful & it helped me out a lot. I hope to give something back and help others like you aided me.

  Check out my blog post Sztukateria

  OdpowiedzUsuń
 47. Please let me knoω if you're looking for a article author for your weblog. You have some really great articles and I think I would be a good asset. If you ever want to take some of the load off, I'd abѕolutely lοve to wгite some artіcleѕ for yοuг blοg in exchange for a link back tο minе.
  Please send mе an e-mail if inteгested.
  Thаnks!

  Fеel free to surf to my web-ѕіte; www.amateur-telescopes.com

  OdpowiedzUsuń
 48. аlways i used to reaԁ ѕmaller poѕts that also
  clear theіr motіve, anԁ that is аlѕо haρpening with this article whіch I am reading now.


  Also νiѕit my websitе - usługi kurierskie

  OdpowiedzUsuń
 49. Oh my goodness! Awesome aгtіcle dude!

  Thanks, Howеver I am going through problems ωith уour RЅS.
  I don't understand why I am unable to subscribe to it. Is there anyone else getting the same RSS issues? Anybody who knows the answer can you kindly respond? Thanx!!

  Also visit my web-site joeldmitchell.com

  OdpowiedzUsuń
 50. Hеy! Dο yοu κnоw if thеy make
  аny plugins to helр with Ѕеarсh Engine Optimizatiοn?
  Ι'm trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I'm nоt seеing ѵery gοod succeѕs.
  ӏf you κnow of аny pleasе share.
  Сheeгs!

  Аlso ѵisit mу site - oczyszczanie jelita grubego

  OdpowiedzUsuń
 51. ӏt's an awesome piece of writing in support of all the online viewers; they will obtain advantage from it I am sure.

  Here is my site ... pensjonat ustroń

  OdpowiedzUsuń
 52. Oh my gooԁness! Incгedіble article dude!
  Τhank you, Howevеr I am havіng tгοubleѕ with your RSS.
  I ԁon't understand why I can't jоin it.

  Is theгe аnyone else havіng idеntісal RЅS іsѕueѕ?
  Anуbody ωho knows the answer will yοu kindlу гeѕρonԁ?

  Thanks!!

  Feel free tο surf tο my blog pоst :: https://ran.iim.cz/

  OdpowiedzUsuń
 53. wspaniały rozdział i wspaniały blog .Ogólnie zajebiście (sorki za wyrażenie :) ) . Czekam na next i życzę weny . Zapraszam do siebie :


  http://love-is-beauty-to-time.blogspot.com/

  http://koffyou.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 54. czytam od kilku dni, dawno niczego nie napisałaś, a podobno masz cały rozdział gotowy xx

  OdpowiedzUsuń
 55. [Spam]

  Rose i Lena, to dwie dziewiętnastoletnie dziewczyny mieszkające w Gdańsku. Sąsiadki, i najlepsze przyjaciółki. Wiodą spokojne życie. Rose skrywa jednak przed wszystkimi tajemnicę, której częścią jest Harry Styles. Obie dziewczyny jadą na weekend majowy do Londynu, i od tamtego czasu w ich życiu wiele się zmienia. Tajemnice zostają rozwiązane, ale powstają także nowe. Jeżeli chcesz dowiedzieć się co przydarzy się naszym bohaterkom, odwiedź:
  http://ill-look-after-you.blogspot.com/

  PS. Rozdziały są dodawane w każdy piątek o godzinie 15:00, z czasem będą dodawane dwa razy w tygodniu. Serdecznie zapraszamy! :)

  OdpowiedzUsuń
 56. bardzo przyjemnie się czyta twoje teksty :)

  OdpowiedzUsuń